P r o t o k ó ł
z posiedzenia Stałej Konferencji Dyrektorów Muzeów Kieleckich
8 września 2009 r. godzina 11.00
w siedzibie Muzeum Historii Kielc
W posiedzeniu uczestniczyli dyrektorzy muzeów kieleckich:
- dr Jolanta Podsiadło z Muzeum Zabawy i Zabawek
- ks. Paweł Tkaczyk z Muzeum Diecezjalnego w Kielcach
- dr Robert Kotowski z Muzeum Narodowego
- dr Jan Główka z Muzeum Historii Kielc - gospodarz spotkania
Program obrad:
I.
Święto kieleckich muzeów (ustalenie terminu, proponowane przedsięwzięcia)
Jako datę roczną obchodów święta kieleckich muzeów ustalono drugi weekend października. Obchody poprzedzone będą wydaniem w 2010 r. wspólnego przewodnika muzealnego.
II.
Przewodnik muzealny (opracowanie tekstów, redakcja materiałów, wydanie drukiem w 2010 r.)
Uzgodniono, że każde muzeum opracuje merytorycznie zakres tekstu dotyczący jego działalności, natomiast wspólne będą: kompleksowe opracowanie i redakcja, promocja i reklama.
III.
Współpraca ze szkołami (spotkania z dyrektorami kieleckich szkół).
Ustalono, że do udziału we wspólnej konferencji zostaną zaproszeni dyrektorzy kieleckich szkół, a także przedstawiciele: Urzędu Miasta w Kielcach, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego, Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli, wydawców edukacyjnych (np. z Grupy Edukacyjnej S.A., MAC, Juka i in.).
IV.
Współpraca z PTTK i Stowarzyszeniem Przewodników Świętokrzyskich. (Spotkania z prezesami stowarzyszeń – cel: aktywizacja współpracy z kieleckimi przewodnikami)
Termin spotkania z prezesami stowarzyszeń w celu aktywizacji współpracy zaplanowano na wiosnę 2010 r.
V.
Termin kolejnej Stałej Konferencji Dyrektorów Muzeów Kieleckich
Następne spotkanie odbędzie się
23 listopada 2009 r. w siedzibie Muzeum Diecezjalnego w Kielcach (gospodarz: ks. Paweł Tkaczyk). W programie dyskusja z zaproszonymi gośćmi na temat współpracy muzeów z kieleckimi szkołami oraz sprawy techniczne związane z wydaniem wspólnego przewodnika.